Elektrisädesulg EVZ (elektripliiats, elektrimarker, marker, marker metalli jaoks, elektrograaf) tarnitakse kahes teostuses ja on nähtud ette siledatel metallpindadel pealdiste (märgis) teostamiseks sädemeetodiga. Antud elektripliiats on professionaalne tööriist ja erineb analoogidest.

Kompaktne ja kerge elektripliiats tagab sädeme võimsuse, mis on piisav metallpindadel märgiste tegemiseks. Elektrisäde võimsuse kolmeastmeline reguleerimine lubab saavutada pealdise parema kontrastsuse ning üheaegselt varieeruda erosiooni suurusega, mis on eriti kasulik kallihinnaliste esemete markeerimiseks.

Elektrisädeahel toitub madalast ohutupingest. Komplektis on „krokodill“ tüüpi elektrijuht klambriga tagab sädemesule ahela ühendamise detaili külge kinnituse abil. Mudeli EVZ 022 komplekti kuulub metallplaat, et oleks mugavam teha pealdised väikestel esemetel. Plaat on ühendatud elektriallika teise klambriga ning seoses sellega ei ole vajadust ühendada eset elektrijuhi abil – piisab lihtsalt panna eset metallplaadile ja teha pealdised.

Seadis omab tagastustermokaitset, et kaitsta ülekuumenemise eest, kui sädemesule ahel kaua jääb suletuks, näiteks, ettevaatamuse tõttu. Sellel juhul ülekuumenemise tõttu toimub ahela katkestamine, mille kohta hakkab signaliseerima indikaator, mis paikneb esipaneelil.

Kirjutuselektroodina kasutatakse kulumiskindla, volframvarrast, mille saab vahetada, mis samuti eristab seadist analoogidest, kus kasutakse pehmetest metallidest elektroodid. Volframvarra kasutamise tähtaeg on kuni mõniaastani sõltuvalt markeeritavatest metallidest ja seda võib ruttu vahetada varuelektroodi peale. Varuelektroodid tarnitakse seadise komplektis koos rakestustööriistaga. Peale selle seadise kasutamise protsessis võib kergesti teritada elektroodi tera ja tehtavad pealdised uuesti omavad vajava kontrastsuse. Igal ajal võib tellida uued mitte kallid elektroodid ja rakestusriistad.

Tehnilised parameetrid:
Parameeter EVZ 021 EVZ 022
Tarbitav võimsus 230V/50Hz 230V/50Hz
Võimsus 20 W 20 W
Sädeme võimsuse reguleerimine pealdise kontrastsuse muutmiseks Kolmeastmeline Kolmeastmeline
Asendatav kirjutuselektrood Volframelektrood Volframelektrood
Töörežiim Markeerimine umbes 10 sekundid ja paus umbes 50 sekundid Markeerimine umbes 10 sekundid ja paus umbes 50 sekundid
Tööplaat (allika peal) väikestel esemetel pealdiste tegemiseks Ei ole Olemas
Komplekti kuulub -„Krokodill“ tüüpi ühendusjuhe klambriga, ühendamiseks markeeritava ese külge;
-Ülekuumendamise signalisatsioon ja termokaitse
-„Krokodill“ tüüpi ühendusjuhe klambriga, ühendamiseks markeeritava ese külge;
-Ülekuumendamise signalisatsioon ja termokaitse
Mõõdud
Voolu võrguallikas:
Elektrisädesulg:
98 х 55 х 137 mm
200 х 30 mm
98 х 64 х 137 mm
200 х 30 mm
Mass 0,98 kg (komplekt) 1,2 kg (komplekt)

Elektrisädesulega EVZ markeerimise (erinevatel materjalidel) näidised